Тема: Життя людини - найвища цінність.
Мета: удосконалювати сформоване в
дітей поняття про життя, як найвищу цінність і про здоров'я як найважливішу
умову щасливого життя; виховувати почуття власної цінності, вдячності й любові
до природи.
Матеріал:
сонечко, ребуси, конверти із завданням для груп; яблунька мудрості",
чарівна скринька.
Хід уроку
1.Організація
класу. 2. Опрацювання теми уроку.
а) робота з тлумачними словниками.
Цінність 1)Виражена в
грошах вартість чого-небудь, ціна.
2)Те,
що має повну матеріальну або духовну вартість, цінний предмет.
Цінний 1)Який має
ціну, вартість.
2) Який
коштує дорого.
3) Такий,
яким дорожать.
- Яке значення підходить
до слова «життя»?
Висновок: Нема нічого ціннішого, як
життя людини.
б)"мозковий штурм"
-
Коли людина щаслива в житті?
Висновок:
Фізично розвинена людина завжди бадьора, життєрадісна. Сила та здоров’я
запорука гарного навчання і праці, щасливого життя.
в)робота в парах
- Які
ваші думки щодо призначення людини, сенсу її життя на землі.
г) заучування
вірша Л.Іванкіна «Твори добро».
Ти добро лиш твори повсюди, Хай тепло твої
повнить груди. Ти посій і доглянь пшеницю, Ти вкопай і почисть криницю. Волю
дай, нагодуй пташину Приласкай і навчи дитину, Бо людина у цьому світі Лиш
добро повинна творити!
д) аналіз вірша
- До
чого закликає автор вірша?
- Якою
має бути людина?
-
Яким має бути її життя?
є)читання
оповідання В.Сухомлинського "Який слід повинна залишити людина на
землі?"
ж)обговорення оповідання.
-
Які роздуми викликало у вас це оповідання?
-
Як на вашу думку, про який слід йдеться в назві
оповідання?
- Яким
ви уявляєте своє майбутнє життя?
З.Закріплення теми уроку.
а)"чарівний глечик"
(Діти „черпають" із глечика прислів'я та
приказки)
*
Життя любить того, хто з ним бореться, а нищить
того, хто йому піддається.
*
Життя закоротке для щастя, а задовге на
терпіння.
*
Ніхто не знає, що його в житті чекає.
*
Де є життя, там є й надія.
* Життя
прожити -не яблука вкусити.
б) мудрі поради ( „Яблунька мудрості")
* Шануй
батька й неньку, Буде тобі скрізь гладенько.
*
Бережи честь змолоду.
*
Все добре пам'ятай, а зла уникай.
*
Здоровий будеш - все забудеш.
*
Щоб досягти великого, треба почати з малого.
*
Чого собі не зичиш, того й іншому не бажай.
*
Хто чисте сумління має, той спокійно спати
лягає.
* Здоров'я
побажаєш - щастя знайдеш.
Висновок: Хай ці мудрі поради будуть
девізом вашого життя.
Адже поведінку кожної вихованої людини, завжди
визначають найважливіші цінності життя. Саме цінності узагальнюють досвід
людства і роблять життя людини осмисленим, тобто надають йому сенсу.
в) цінності
життя (На дошці сонечко, у учнів промінці, на яких вони записують цінності
життя людини).
ВИСНОВОК:
Дійсно, є різні цінності але всі вони за основу мають цінності миру та любові
до Бога, любові до близьких, любові, яка дає людині можливість досягнути
єдності зі світом і з самим собою, мати власну думку і відстоювати свою думку у
житті. Здавна люди цінували правдиве життя - чесне, щире, відкрите.
4.Підсумок уроку.
(Учень читає вірш Анатолія
Матвійчука).
Що є життя, хто до кінця
збагне? Воно прекрасне , як би все не сталось. Та є у ньому правило одне, Що
нам у спадок з давнини досталось. Торкаєш Душу, а чи грішну плоть - Біда прийти
від тебе не повинна. Ні словом, ані ділом не зашкодь, Якщо ти справді на землі
Людина.
|